Cinsel sağlıkta her iki tarafın da temizliğe ve korunmaya çok önem vermesi gerekir. Cinsel birliktelikten önce banyo yapmak, vücudun yıkanması ve prezervatif kullanımı hastalıklardan korunmanın en iyi yoludur. Temizlik konusunu birçok kimse sorun haline getirebilmektedir. Bu yüzden eşler arasında cinsel isteksizlik ve tiksinme gibi sorunlarla karşılaşılmaktadır. Bu konu eşler arasında mutlaka konuşulmalıdır. Temizliğe daha fazla özen ve dikkat göstermek her iki taraf içinde önemli olmalıdır. Tuzla escort.

Sınırsız Cinsellik Değil, Korumalı Cinsellik Yaşanmalıdır

Cinsel sağlık, sadece ilişki anın değil, genel sağlığın önemli bir parçasıdır ve ikinci plana atılamaz. Hızla gelişen bir cinsel istek dahi olsa, mutlaka temizlik ve korunma yollarından vazgeçilmemelidir. Birçok insan için sınırsız bir cinsel birliktelik yaşama istediği, beraberinde bazı cinsel sorunları ve hastalıkları getirmektedir.

Cinsel Sağlık Toplumsal Olarak Savunulmalıdır

Cinsel sağlık sadece bireylerin değil toplumun genel sağlığı açısından da önemlidir. Bu tür sorunların önlenmesi, nasıl çözüm bulunacağı gibi konular birçok ülkede devletin koruması altındadır. Her insanın cinsel sağlık ile ilgili bilgilere sahip olması gerekir. Bu tür konuların sık sık iletişim araçlarıyla duyurulmasından büyük fayda bulunmaktadır. Turizmin yoğun olduğu antalya cinsel hayatı ve cinsel sağlığı koruyucu anlamda gerekli altyapıya sahip illerimizdendir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*