Cinsellik İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Toplumların kültürel özellikler bireylere değer katar. Ancak bazen de doğru bilinen yanlışlar yüzünden insanlar büyük zararlar görebilir. Dünya sağlık örgütünün son elli yılın üzerindeki çalışması bu konudaki tabuları önemli ölçüde yıksa da ne yazık ki hala yeterli gelmemektedir. Kişilerin sosyokültürel çevresi, nesilden nesle aktarılan yanlış bilgilendirmeler ve bireylerin bu konudaki psikolojik hassasiyeti cinsel sağlık önündeki önemli engellerden sadece birkaçıdır. Kurtköy escort

Cinsellik eğitimi konusuna göre bireylere, ailelere, topluma ve engelli vatandaşlara hem toplu bir şekilde, hem de ayrı ayrı verilmesi gereken önemli bir eğitimdir. Bireylerin mahremiyetini ilgilendiren bu hassas konu aynı zamanda dünya nüfusunun şekillenmesinde de önemli rol oynamaktadır.

Bireysel Cinsel Sağlık

Yaratılışımız gereği sağlıklı bir insanda bulunması gereken tüm kriterlere sahip olmak isteriz. Bu sistemlerin eksikliği ve ya yaşanılan sağlık problemleri nedeniyle psikolojik olarak da yoksunluk hissine kapılabiliriz. Ancak bu sorunu ortadan kaldırmak için diğer sağlık problemlerine nazaran, cinsellik konusunda bir uzmana ve ya bir sağlık kuruluşuna başvurmaktan çekinen bireylerin bu konuda yeteri kadar eğitilmesi son derece önemlidir. Aksi halde sorun daha da büyüyerek yaşantınızı olumsuz yönde etkileyebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*