Cinsellik fiziksel ve psikolojik olarak insan sağlığını da ilgilendiren yaşamın bir parçasıdır. Bireyler genel anlamda cinsel yaşamının düzenli ve sağlıklı olmasını beklerler.

Egzersiz

Sağlıklı bir cinsel yaşamın olması için aynı zamanda insan vücudunun daha dinç ve formda olması için egzersiz yapılması gerekir. Beden olarak ve ruh olarak ne kadar sağlıklı formda ve zinde olunursa hem günlük yaşam hem de cinsel yaşam daha uyumlu hale gelecektir.

Cinsellikte etkili olan nefes kontrolü için de yapılacak olan egzersizlerin, vücudun dinç ve zinde olmasının faydası bulunmaktadır. Bu gibi alanlarda Antalya cinsel hayatı için de duyguların dışa aktarımı sağlanır. Tuzla escort. 

Partneriniz İle Olan Duygular

Cinselliğin duygular ve düşüncelerin bir nevi dışa aktarımı olduğu gerçeği üzerinden gidildiğinde partnerinize olan olumlu hislerin yoğunlaşması uyumu da beraberinde getirecektir. Olumlu duygular ortamda oluşan kaygıyı alıp götürerek vücudun savunma haline geçmesini önleyecektir. Bireylerin zihinleri, duygu ve düşüncelerini doğru yönetmesi ve olumlu şekilde hareket etmesi ile partneriyle uyumu sağlaması kolaylaşacaktır. Doğru nefes alma teknikleri ile de sakin kalınarak uyumu yakalamak mümkündür.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*