Cinsellik insan hayatında önemli bir yer tutar. Her ne kadar konuşulması hala ayıp olarak görülse de günlük konuşmalarda, yazılı ve görsel medyada her gün karşımıza çıkar. Ergenliğe geçmeyle, kendini tanımayla başlar cinsellik. Erkekler cinselliği erotizm; kadınlar ise romantizm olarak görür. Doktorlar, insanların daha bilinçli olması için cinselliğin önemi hakkında konuşmalar yapmaktalar. Kartal escort bayan.

Cinselliği Olumlu Etkileyen Unsurlar Cinsellikte kadın ve erkek birbirini tamamlar. Erkek ve kadın birbirlerinin vücutlarını tanıdıkça düzenli bir cinsel hayatları olacaktır. eşlerin birbirlerini tanımaları, ne istediklerini bilmeleri cinsel hayatlarını olumlu etkileyecektir. Erkek güven unsurudur. Yatakta dominanttır. Eşine bunu hissettirmek önemlidir.

Cinselliği Olumsuz Etkileyen Unsurlar Düzensiz yaşama ve beslenme cinselliği olumsuz etkiler. Aşırı kilolar ilişkide zorluk yaşatır. Eşler arasında düşünce farklılığı, ilişkiyi seks olarak görmek, isteksizlik sadece cinselliğe zarar vermez evliliğin bitmesine de yol açar.

Cinselliğin Yararları Düzenli bir cinsel hayat, evliliği olumlu olarak etkiler. Eşler arasındaki bağı kuvvetlendirir. Kişinin kendine olan özgüveni artar. Stres yaşamadığı için hormonları düzenli olur. Kilo vermeye yardımcıdır. Kişi genç görünür.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*