Hz. Adem’in yasak meyveyi yemesiyle gözündeki perde kalktı ve böylece cinsellik olgusu başladı. O günden bugüne bu olgu, tabularla ve yasaklarla geldi. Her çocuk ve genç vücudunu tanıyana kadar cinsellikten bihaberdir. Kendini tanıdıkça, konu ile ilgili bilgiler aldıkça, en önemlisi karşı cinsi tanıdıkça cinselliğin oluşu ortaya çıkıyor. Pendik escort.

Cinselliğe Neden İhtiyaç Duyulur?

Beslenme kadar önemlidir insan hayatında. Testesteron ve metobolizma çiftleri birbirine çeker. Hayvanlardaki üreme ve boşalma duygusu, insanlarda birliktelik ve bağlılık olarak ortaya çıkar. Erkek ve kadın birbirlerini tamamlayan iki varlıktır. Erkek; tatmin olmak, kendini göstermek ister. Kadın; sevilmek, okşanmak ister.

Cinselliğin Püf Noktaları

Kaliteli ve düzenli bir cinsel hayat hem eşlerin daha mutlu hem de evliliğin uzun ömürlü olmasını sağlar. Bunun için de cinselliğe küçük dokunuşlar yapılması gerekir. Eşler, birbirine saygı ve sevgi duyacak. Birbirlerini dinleyecekler. Güvensizlik, cinselliğe sekte vurur. Eşler birbirlerine ve kendilerine güvenecekler. Ön sevişme ve aşk oyunları, cinselliği sıradanlıktan ve oldu bitti ye getirmekten kurtaracaktır. Beslenme ve spor, cinsel hayatı olumlu etkiler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*