Anorgazmi Sorunu

Yeterli olarak cinsel aktiviteye rağmen orgazma ulaşamama durumu olarak tanımlanan anorgazmi, erkeklerde düşük hormon seviyelerinden kaynaklanmaktadır. Testosteron düşüklüğü veya sinirsel bir takım sorunların habercisi olabilir. Daha çok kullanılan ilaçlardan ve diyabet rahatsızlığından kaynaklanan bu sorun, zamanla sürekli bir cinsel sağlık problemi haline gelebilmektedir.

Vücuttaki Libido Değişikliği

Libido değişikli birçok farklı konudan kaynaklanabilir. Her şeyden önce hormonal dengesizlik bu sorunu tetiklemiş olabilir. Ayrıca çiftlerin yaşadıkları ilişki sorunları ve depresyon gibi farklı konulardan kaynaklanabilir. İleri yaşlardaki erkeklerde de çoğu zaman libido artışları gözlenmekte ve durdurulamayan bir cinsel arzu istediği ortaya çıkabilmektedir. Libidodaki ani çıkışlar ve inişler gözlemlendiğinde doktora giderek bu konu incelenmelidir.

Cinsel Yolla Bulaşan Enfeksiyonlar

Genelde cinsel sağlık alanında yaşanan sorunların başında cinsel yollar bulaşan hastalıklar ve enfeksiyonlar gelmektedir. Bununla birlikte genital bölgedeki siğil, klamidya gibi sorunlar da penis sağlığını etkilemektedir. Bu tür enfeksiyonlarda ağrılı idrar yapma, peniste akıntı veya peniste yaraların ortaya çıkması ile belirtiler kendini gösterir. Genital bölgede veya peniste kızarmalar, kabarcıklar ve ağrıların oluşması bu tür rahatsızlarda sık görülmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*